Wyspa Hvar, Chorwacja

Wyspa Hvar, Chorwacja

Wyspa Hvar jest królową chorwackich wysp Dalmacji. Słynie od czasów antycznych ze względu na swoją ważną strategiczną i morską pozycję, bogactwo różnych okresów historycznych, agen judi slot osg777 kulturę i pomniki przyrody oraz literaturę.

Dzięki łagodnemu klimatowi ciepłe zimy i przyjemne lata Hvar przyjmuje wielu gości, naukowców i podróżników, których przyciąga gęsta śródziemnomorska przyroda, bogata tradycja i architektura oraz życie nocne.

Niedawno przybywają tu znane osobistości z całego świata, aby zobaczyć, o co chodzi. O czym tak naprawdę jest Hvar?

Oddzielenie od kontynentu może czasem stanowić utrudnienie, ale zapewnia również pewną ochronę przed kominami fabrycznymi i innymi nieszczęściami związanymi z cywilizacją. Zamiast tego istnieją ogromne pola lawendy, starożytne drzewa oliwne i winnice, w nieskazitelnej harmonii między człowiekiem a przyrodą.

Są wina i oliwki, więc gość pragnący zbliżyć się do natury zatrzyma się w małej gospodzie (Hvar „konoba”), a nie w restauracji najwyższej jakości.

Spróbuje prawdziwego domowego wina zamiast słynnego wina musującego, zaśpiewa stare pieśni wyspowe i zapomni monotonię codziennej rutyny.
Każdy gość jest tu naprawdę gościem.

Przez stulecia pozostawała tu oaza kultury, świadectwo tożsamości.

Hvar obchodził 140 lat zorganizowanej turystyki, a dziś jest uważany za jedną z 10 najpiękniejszych wysp na świecie.

Zapraszamy do odkrywania tej wyjątkowej wyspy, która oferuje wszystko, czego potrzeba na niezapomniane wakacje.

Cokolwiek szukasz na wakacjach, możesz je znaleźć tutaj; nocne życie i atrakcje kulturalne kosmopolitycznego miasta Hvar, wycieczki statkiem na wyspy Pakleni, piaszczyste plaże w pobliżu Jelsa, starożytne miasto Stari Grad, w którym minione stulecia mieszają się z nowoczesnymi obiektami turystycznymi,
rajskie plaże pod sosnami w Zavali, egzotyczna atmosfera południowych klifów w Ivan Dolac, Sveta Nedjelja lub MIlna, otoczenie „małej Wenecji” we Vrbosce, przejazd przez koryta i pola lawendowe w pobliżu Zastrazisce, Gdinj i Bogomolje, spokojne zaciszne zatoki w pobliżu Sucuraj. .. to tylko ułamek tego … musisz to zbadać.

Bogate dziedzictwo kulturowe i historyczne Hvaru, które sięga czasów prehistorycznych, wyjątkowa gastronomia, piękne plaże i zatoki, krystalicznie błękitne morze, wysokiej jakości zakwaterowanie w apartamentach i pokojach w prywatnych domach, hotelach oraz gościnność miejscowej ludności gwarancje wakacji na Hvarze zawsze będziesz pamiętać.